DKF Człowiek w Zagrożeniu

W ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego Człowiek w Zagrożeniu zapraszamy 24 maja o godzinie 17:00 na seans filmu Mała mama w reżyserii Céline Sciammy.
Po projekcji odbędzie się spotkanie z Robertem Milczarkiem: psychologiem, psychoterapeutą i trenerem umiejętności psychospołecznych oraz twórcą projektu Seans Psychologiczny (http://seanspsychologiczny.pl/).

📍 Bilet: 20 zł do kupienia w kasie muzeum lub online.


Mała mama (2021), 72’ reżyseria: Céline Sciamma

Czy potrafilibyście zaprzyjaźnić się z własną mamą, gdybyście poznali się jako dzieci? Taka sytuacja przytrafia się ośmioletniej Nelly, która spotyka rówieśniczkę łudząco podobną do swojej matki. To niecodzienne wydarzenie staje się punktem wyjścia do opowieści o przyjaźni, potrafiącej przekroczyć pokoleniowe bariery i zarazem błyskotliwego studium potęgi dziecięcej wyobraźni. Film jest historią baśniową, pełną dyskretnego ciepła, przypominającą ten moment w życiu, gdy świat poznawaliśmy przede wszystkim sercem. Choć wydarzenia rozgrywają się we Francji, większość z nas odnajdzie tu odbicie swoich wspomnień z czasów dzieciństwa: ulubione zabawy, gry, zapachy i smaki.

Robert Milczarek – psycholog, psychoterapeuta i trener umiejętności psychospołecznych. Wykładowca na studiach podyplomowych z negocjacji i mediacji w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Łodzi oraz na studiach podyplomowych z coachingu i mentoringu na Wydziale Organizacji i Zarządzania Politechniki Łódzkiej; prowadzi również terapię indywidualną i terapię par zgodnie z podejściem ericksonowskim oraz psychologii zorientowanej na rozwiązanie. Ma na koncie współpracę z wieloma międzynarodowymi firmami. Scenarzysta i konsultant scenariuszowy filmów krótko i pełnometrażowych, wykładowca w obszarze psychologii w tworzeniu postaci filmowych w Rocznym Studium Scenariopisarskim StoryLAB.pro. Twórca projektu psychoedukacji poprzez sztukę filmową Seans Psychologiczny (www.seanspsychologiczny.pl). Moderator i ekspert – psycholog w spotkaniach z twórcami i widzami podczas wydarzeń filmowych, m.in.: Millenium Docs Against Gravity, Festiwalu Filmów Antydepresyjnych RELANIUM, Festiwalu Filmów Psychologicznych PSYCHOKINO – człowiek w relacjach, Transatlantyk Festiwalu, Forum Kina Europejskiego Cinergia, Filmoterapii z Sensem oraz ekspert magazynu „SENS Psychologia dla Ciebie”.