Aktualnośći

Aktualności

22 lutego, godz. 12 – warsztaty twórcze z realizacji filmów animowanych; uczestnicy wymyślają fabułę, wycinają, rysują, montują, a efekty pracy – własny film – mogą potem oglądać na muzealnym kanale You Tube.

Więcej
Aktualności

W czwartek, 27 lutego, o godz. 17.00 zapraszamy na spotkanie z Marią Anną Macurą i promocję książki „Nagrastory. Stefan Kudelski, jego cztery Oskary i… inne opowieści rodzinne”.

Więcej
Aktualności

W czwartek, 5 marca, o godz. 18.00 zapraszamy na kolejny prolog 30. Festiwalu Mediów Człowiek w Zagrożeniu.

Więcej
Aktualności

2 marca rozpoczyna się ostatni semestr 2-letniego kursu historii polskie­go kina, który obejmuje filmy zrealizowane w latach 1981–2009.

Więcej
Aktualności

Zapraszamy do studyjnego kina Kinematograf na „Parasite” Bong Joon Ho, który został nagrodzony aż czterema statuetkami podczas tegorocznej gali oscarowej.

Więcej
Aktualności

W lutym w ramach nowego cyklu „Samowyzwalacz, czyli edukacja dla dorosłych” zapraszamy na cykl prelekcji poprzedzających pokazy filmów nominowanych do tegorocznych Oscarów.

Więcej
Aktualności

W środę, 12 lutego, o godzinie 18 zapraszamy na spotkanie z jednym z najwybitniejszych polskich aktorów – Andrzejem Sewerynem. Po spotkaniu zaprezentujemy film „Ostatnia rodzina” w reżyserii Jana P. Matuszyńskiego.

Więcej
Aktualności

W sobotę 8 lutego o godz. 20.00 zapraszamy do kina Kinematograf na seans przedpremierowy filmu „Nędznicy” Ladj Ly, nominowanego do Oscara w kategorii „najlepszy film międzynarodowy”.

Więcej
Aktualności

W czwartek, 6 lutego, godz. 17.00 zapraszamy na pierwszy prolog 30. edycji Festiwalu Mediów Człowiek w Zagrożeniu – przedpremierowy pokaz filmu „Marianne i Leonard: Słowa miłości” Nicka Broomfielda.

Więcej
Aktualności

W sobotę, 1 lutego, o godz. 13 zapraszamy rodziców z niemowlętami na specjalny seans filmowy. Pokażemy film „1917” w reżyserii Sama Mendesa – nominowany do Oscara w dziesięciu kategoriach!

Więcej
Aktualności

Ferie w mieście nie muszą być nudne! Zapraszamy od 11 do 26 stycznia na wyjątkowe wydarzenia!

Więcej
Aktualności

W poniedziałek 20 stycznia o godz. 17.00 zapraszamy na wykład Janusza Zaorskiego pt. „Rozliczenie ze stalinizmem” w ramach Akademii Polskiego Filmu w Łodzi.

Więcej
Aktualności

W piątek, 17 stycznia, godz. 17.30, w dniu 75. rocznicy wyzwolenia Łodzi zapraszamy na pokaz filmów wideo found footage oraz oraz wideo performance.

Więcej
Aktualności

W niedzielę, 19 stycznia, godz. 17.30 zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie z okazji 100. urodzin mistrza włoskiego kina – Federico Felliniego.

Więcej
Aktualności

W 2019 roku dużo się działo w Muzeum Kinematografii w Łodzi. Zapraszamy do zapoznania się z podsumowaniem.

Więcej
Aktualności

W sobotę, 4 stycznia, o godz. 13.00 zapraszamy rodziców z niemowlętami na specjalny seans „Oficera i szpiega” w reżyserii Romana Polańskiego.

Więcej
Aktualności

Spokojnych Świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego Roku życzy Zespół Muzeum Kinematografii w Łodzi.

Więcej
Aktualności

W sobotę, 28 grudnia, o godz. 16.00 zapraszamy na świętowanie 120. rocznicy urodzin polskiego amanta wszechczasów – Eugeniusza Bodo.

Więcej
Aktualności

Z okazji jubileuszu w kinach studyjnych w całej Polsce odbywa się przegląd arcydzieł kina czeskiego – do kina Kinematograf zapraszamy w każdą grudniową niedzielę o godz. 15.

Więcej
Aktualności

W piątek, 20 grudnia, godz. 17.00 wspólnie z Polskim Związkiem Głuchych Oddział Łódzki zapraszamy wszystkich zainteresowanych na pokaz filmu „Piłsudski” z Borysem Szycem w roli głównej.

Więcej
Aktualności

16 grudnia, o godz. 16.30, zapraszamy na unikatowe wydarzenie – pokaz filmu zrealizowanego aparatem OKO, pochodzącym z początku XX w.

Więcej
Aktualności

W sobotę, 14 grudnia, o godz. 16.30 zapraszamy na spotkanie podsumowujące cykl warsztatów fotograficznych, które odbyły się w ramach obchodów 100-lecia województwa łódzkiego.

Więcej
Aktualności

W poniedziałek, 9 grudnia, o godz. 17 zapraszamy na wyjątkową Akademia Polskiego Filmu w Łodzi, podczas której wykład poprowadzi reżyser Feliks Falk!

Więcej
Aktualności

Zapraszamy w czwartek, 12 grudnia, o godz. 18 na spotkanie z Rafałem Dajborem, autorem książki „Jak u Barei, czyli kto to powiedział” wydawnictwa Krytyki Politycznej oraz pokaz filmu „Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz” Stanisława Barei.

Więcej
SHARE

Aktualności