Miejsca festiwalowe

Kino Kinematograf w Muzeum Kinematografii w Łodzi

Pl. Zwycięstwa 1, 90-312 Łódź

tel + 48 42 203 24 50

Kino Kinematograf to w skali całej Polski miejsce naprawdę wyjątkowe. Od 2006 roku działa w dawnej wozowni połączonej z zabytkowym XIX-wiecznym pałacem Karola Scheiblera, siedzibą Muzeum Kinematografii w Łodzi. Wyposażone jest w nowoczesny sprzęt do wyświetlania filmów z taśmy 35 mm i – co jest dziś wielką rzadkością – 16 mm, wysokiej klasy rzutnik multimedialny i nagłośnienie Dolby Digital.


Fabryka Sztuki w Łodzi

ul. Tymienieckiego 3, 90-365 Łódź

tel + 48 42 646 88 65

Fabryka Sztuki w Łodzi to centrum kreatywne, które znajduje się na obrzeżach ścisłego centrum Łodzi, na terenie XIX-wiecznych fabryk na Księżym Młynie. Działania Fabryki Sztuki koncentrują się wokół edukacji kulturalnej i artystycznej, teatru, sztuk wizualnych oraz muzyki. Od 2018 roku Fabryka Sztuki jest współgospodarzem Festiwalu Mediów Człowiek w Zagrożeniu. Na klimatycznej sali projekcyjnej, gotowej pomieścić 150 0sób, odbywają się seanse filmowe, spotkania z twórcami oraz gala rozpoczęcia i zakończenia festiwalu. Industrialna pofabryczna przestrzeń, wyposażona w pufy i kanapy, nastraja do rozmów okołofilmowych, ciągnących się jeszcze długo po zakończeniu seansu.


„Niewinni”

ul. Tymienieckiego 3, 90-365 Łódź

Klubokawiarnia „Niewinni” znajduje się na terenie Fabryki Sztuki, kilka kroków od sali projekcyjnej. To tutaj zaprosimy Państwa na bankiet po gali zakończenia festiwalu. Zachęcamy do odwiedzania „Niewinnych” również między seansami filmów festiwalowych.