W 2008 roku zwycięzcą festiwalu został Marcin Koszałka za film Do bólu. Reżyser otrzymał statuetkę Białej Kobry i nagrodę Prezydenta Miasta Łodzi w wysokości 15 tys. zł.

Jurorzy : Andrzej Jakimowski, Tomasz Ferenc, Eugeniusz Rudnik, Konrad Zarębski i Vita Żelakevićiute (reżyser i scenarzysta) Grand Prix w dziedzinie reportażu radiowego: statuetkę „Białej Kobry” oraz nagrodę Marszałka Województwa Łódzkiego i Prezesa Radia Łódź SA w wysokości 3 tys. zł przyznali Patrycji Gruszyńskiej-Ruman za reportaż radiowy WIN-na nie WIN-na.

Ponadto jurorzy przyznali:

Nagrodę Prezesa Stowarzyszenia Filmowców Polskich w wysokości 6 tys. zł dla filmów (ex aequo): Bajki z krainy pieców… reżyserii Andrzeja B. Czuldy oraz Na zdrowie w reżyserii Michała Bukojemskiego.

Nagrodę im. Aleksandra Kamińskiego ( nagroda Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Łodzi) w wysokości 3  tys. zł dla filmu Radioakcja, reżyseria Tomasz Jurkiewicz.

Nagrodę Wytwórni Filmów Oświatowych i Programów Edukacyjnych w Łodzi (nagroda rzeczowa o wartości 4.5 tys. zł) dla filmu Połowa mnie, reżyseria Justyna Tafel.

Nagrodę Prezesa Fundacji Monumentum Iudaicum Lodzense w wysokości 2 tys. zł. dla filmu Miasteczko Kroke, reżyseria Natalia Schmidt i Kuba Karyś.

Nagrodę Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy dla reportażu radiowego Dno duszy, realizacja Anna Łoś.

Nagrodę Łódź Art Center dla filmu Latawce, reżyseria Beata Dzianowicz

Nagrodę Stowarzyszenia Miłośników off Kultury SMoK dla filmu Świat według błazna, reżyseria Grzegorz Linkowski.

Dyplomy honorowe:

film Skarby Ani K., reżyseria Małgorzata Gryniewicz – dyplomy dla autorki i bohaterki filmu
film Muzyczna partyzantka, reżyseria Mirosław Dembiński
film You wanted to make a film, reżyseria Gali Weintraub