Paweł Łoziński, autor filmu Ojciec i syn otrzymał Białą Kobrę i nagrodę Prezydenta Miasta Łodzi w wysokości 10 tys. zł.

Nagrodę Stowarzyszenia Filmowców Polskich w wysokości 6 tys zł. (ex aequo po 3 tys. zł.) dostały: Monika Pawluczuk, autorka filmu Kiedy będę ptakiem oraz Barbara Medajska za film Zagubieni w Wigilię
Nagroda „Cierpliwe oko” – nagroda im. Kazimierza Karabasza w wysokości 10 tys. zł, przyznawana przez Narodowe Centrum Kultury, przypadła Dagmarze Drzazdze za obraz Muzyka i cisza

Kolejni uhonorowani artyści to: Alicja Grzechowiak za film Jan sokolnik i Bartosz Kowalski za film Moja Wola (Nagroda Getin Banku w wysokości 5 tys. zł., ex aequo po 2,5 tys. zł.), Michał Nekanda-Trepka za film Campo di Fiori (Nagroda – medal Fundacji Monumentum Iudaicum Lodzense).

„Przezwyciężający zagrożenie” Darek Strychalski, bohater filmu Zwycięzca w realizacji Jakuba Górajka otrzymał Nagrodę im. Aleksandra Kamińskiego w w wysokości 3 tys zł., natomiast nagrodę rzeczową Uniwersytetu III Wieku im. Heleny Kretz dostała babcia Mateja Bobrika, autora filmu Self(less) – Portrait.

W skład jury wchodzili: Krystyna Piątkowska, Janusz Kołodziej, dr hab. Janusz Połom, Jacek Bieleński i prof. Zbigniew Wichłacz.