Tworzenie filmowych światów – Bogdan Sölle

Bogdan Sölle ukończył Wydziału Malarstwa i Grafiki i Studium Scenografii Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Od drugiej połowy lat 60. XX w. zaprojektował lub współpracował przy scenografii do kilkudziesięciu filmów fabularnych i seriali (m.in. Stawka większa niż życie Andrzeja Konica i Janusza Morgensterna, Przepraszam, czy tu biją Marka Piwowskiego, Aktorzy prowincjonalni Agnieszki Holland, Wierna rzeka Tadeusza Chmielewskiego, Kanclerz Ryszarda Bera, Dzieje mistrza Twardowskiego Krzysztofa Gradowskiego, Syzyfowe prace Pawła Komorowskiego), spektakli teatralnych oraz wystaw.
Wykłada w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Jest członkiem Stowarzyszenia Filmowców Polskich oraz Polskiej Akademii Filmowej.

Transkrypcja nagrania w PDF

0:10 Lalka, Wytwórnia Filmów Fabularnych
0:51 technika
2:22 Jerzy Skarżyński, Adam Nowakowski, Andrzej Płocki