🌟 Filmowe Ferie 2022 w Muzeum Kinematografii w Łodzi 🌟

📅 poniedziałki 14.02 oraz 21.02
⏰ godz. 10.00

Spotkanie online z bohaterami komiksów i filmów polskich „Herosi z dymków i kadrów”.
bilet bezpłatny
zapisy: edukacja@kinomuzeum.pl

Superman, Batman, Spiderman… tych bohaterów znają nawet osoby, które komiksów nie czytają. W ostatniej dekadzie w świecie filmowym dokonała się prawdziwa inwazja superbohaterów, zaś kolejne odsłony ich przygód okazują się niezmiennie najbardziej kasowymi produkcjami. Jednak związek kina z komiksem ma znacznie dłuższą historię, sięgając samych początków obydwu gatunków. Podczas zajęć prześledzimy najważniejsze etapy w historii komiksowych bohaterów w ich oryginalnej rysunkowej postaci, jak też kolejnych ekranowych wcieleniach. Dowiemy się, jak na przestrzeni dekad twórcy filmowi radzili sobie z przełożeniem komiksu na język ruchomych obrazów i dlaczego to właśnie komiksowym herosom udało się ostatecznie podbić serca kinomanów.

_________________________________________________________________________________________________________________________

📅 wtorki 15.02 oraz 22.02
⏰ godz. 10.00

Spotkanie online z bohaterami komiksów i filmów światowych „Herosi z dymków i kadrów”.
bilet bezpłatny
zapisy: edukacja@kinomuzeum.pl

📅 środy 16.02 oraz 23.02
⏰ godz. 10.00

„Kostiumy filmowe” – zajęcia dla dzieci w wieku 7-11 lat wraz z opiekunami połączone ze zwiedzaniem wystawy i warsztatem.
bilet 15 zł

Uwaga! Brak miejsc na warsztaty 23.02!

bilety: online lub w kasie muzeum

Celem zajęć jest przybliżenie w przystępnej i atrakcyjnej formie zawodu kostiumologa. Jak dużą rolę pełni strój w kreacji bohatera filmowego i całego świata przedstawionego? Jakimi zdolnościami powinien wykazać się dobry kostiumolog i jakie umiejętności opanować? Uczestnicy poznają tajniki tego fascynującego zawodu i usłyszą barwne anegdoty z planów filmowych. Na wystawie Muzeum Kinematografii obejrzą jedne z najsłynniejszych polskich kostiumów filmowych, a następnie sami zamienią się w projektantów filmowej mody.

👉16.02 – „Nasze magiczne Encanto” (2021), 99’
👉23.02 – „Skarb Mikołajka” (2021), 103’

bilet 16/18 zł

Specjalne zwiedzanie dla dzieci w wieku 4-7 lat wraz z opiekunami

⏰ godz. 15.00
👉 16.02 – „Nasze magiczne Encanto” (2021), 99’
👉 23.02 – „Skarb Mikołajka” (2021), 103’

bilet 16/18 zł

📅 czwartki 17.02 oraz 24.02
⏰ godz. 10.00

Lekcja/warsztaty na zamówienie dla grup zorganizowanych

⏰ godz. 12.00
Seans filmowy na zamówienie dla grup zorganizowanych
👉 17.02 – „Nasze magiczne Encanto” (2021), 99’, reżyseria: Jared Bush, Byron Howard
👉 24.02 – „Skarb Mikołajka” (2021), 103’

Specjalne zwiedzanie dla dzieci w wieku 7-10 lat wraz z opiekunami

📅 piątki 18.02 oraz 25.02
⏰ godz. 11.00

„Oscar i inne nagrody filmowe” – zajęcia dla dzieci w wieku 7-11 lat wraz z opiekunami, połączone ze zwiedzaniem wystawy i warsztatem.
bilety: online lub w kasie muzeum

Celem zajęć jest zaznajomienie uczestników ze zjawiskiem festiwali filmowych i przyznawanych na nich nagród. Omówione zostaną najważniejsze festiwale filmowe polskie i zagraniczne. Dlaczego złota figurka Akademii Filmowej nazywa się Oscarem, dlaczego w Cannes przyznawana jest Złota Palma, zaś laureaci Camerimage otrzymują Złotą Żabę? Na wystawie Muzeum Kinematografii uczestnicy będą mieli unikatową możliwość obejrzenia autentycznych statuetek przyznanych najlepszym polskim twórcom filmowym, na czele z Oscarem. Część praktyczna zajęć umożliwi wcielenie się zarówno w laureatów, jak też projektantów nowych nagród filmowych.

⏰ godz. 13.00
Seans lub lekcja/warsztaty na zamówienie dla grup zorganizowanych

⏰ godz. 15.00
Specjalne zwiedzanie dla dzieci w wieku 10-14 lat wraz z opiekunami

📅 soboty 19.02 oraz 26.02
⏰ godz. 12.00

Warsztaty dźwiękowe „Cisza na planie!”
bilet 30 zł
bilety: online lub w kasie muzeum

Jak skrzypi śnieg w filmie? Jak stuka koń kopytami? Tajemnice filmowego świata dźwięków odkryjemy wspólnie z dr Katarzyną Figat, reżyserką i montażystką dźwięku, specjalistką od efektów dźwiękowych. Będziemy imitować i nagrywać efekty synchroniczne do fragmentu filmu przy użyciu narzędzi dostępnych w studio dźwiękowym.

📅 niedziela 13.02

„Nasze magiczne Encanto” (2021), 99’
bilet 17/19 zł

📅 niedziela 20.02

„Skarb Mikołajka” (2021), 103’
bilet 17/19 zł

📅 niedziela 27.02

Mały Kinematograf
Premiera: „Mój bohater szczurek” (2022), 5′, reżyseria: Aleksandra Chrapowicka
+ zestaw wcześniejszych animacji autorki.

Kontakt:
edukacja@kinomuzeum.pl